kõik kategooriad
EN

Industry News

Avaleht> Uudised > Industry News

Uusimad EL nõuded etüleenoksiidi rangeks kontrollimiseks

Avaldamise aeg: 2021-12-17 Vaadatud: 116

CCTV raporti kohaselt hiljuti teatas Euroopa Liidu Toiduohutusamet, et välisfirma kelle kiirnuudleid eksporditi Saksamaale tänavu jaanuaris ja märtsis olid tuvastas esimese astme kantserogeenset etüleenoksiidi. Maksimaalne väärtus ületab 148 korda EL-i standardväärtust. Euroopale on väljastatud teade müügi peatamise ja tagasikutsumise kohta selle ettevõtte poolt.

Mis on etüleenoksiid?

Etüleenoksiid on geneetiliselt toksiline aine, mis võib põhjustada oksendamist, peavalu, hingamisraskusi, iiveldust, kõhulahtisust, väsimust, silma- ja nahakahjustusi ning isegi mõjutada paljunemisvõimet. Pikaajaline tarbimine võib põhjustada vähki; isegi madala kontsentratsiooniga ring Oksüetaan, pikaajaline kokkupuude võib põhjustada ka neurasteenia sündroomi ja autonoomse düsfunktsiooni.

Seetõttu on paljud riigid toksikoloogilistel kaalutlustel kõrvaldanud  toit mis fumigeeridad poolt etüleenoksiid.

Etüleenoksiidi katsepiirangu vajadus

Terviseohud: see on kesknärvisüsteemi depressant, stimulant ja püreemürk.

Kroonilised mõjud: pikaajaline kokkupuude väikeste kogustega võib põhjustada neurasteenia sündroom ja autonoomne düsfunktsioon.

Keskkonnaohud: keskkonnaohtlik.

Plahvatusoht: It on tuleohtlik, mürgine, kantserogeenne, ärritav ja allergeenne.

Äge mürgistus: patsiendil on tugev pulseeriv peavalu, pearinglus, iiveldus ja oksendamine, pisaravool, köha, pigistustunne rinnus ja hingamisraskused; the,en raske on lihaste treemor, kõnehäired, ataksia, higistamine, segasus ja kooma. Võib põhjustada ka Müokardi kahjustus ja ebanormaalne maksafunktsioon. Pärast päästmist ja taastumist võivad esineda mööduvad vaimsed häired, hiline funktsionaalne afoonia või tsentraalne hemipleegia. Nahale sattumisel tekivad kiiresti punetus ja turse ning mõne tunni pärast tekivad villid. Korduv kokkupuude võib põhjustada ülitundlikkust. Silma sattunud vedelik võib põhjustada sarvkesta põletusi.

Oktoobril 27th, 2017,  etüleenoksiid lisati the,en kantserogeenid nimekiri  mis algselt koostatud viitamiseks ja Avaldatud Rahvusvaheline uurimistöö Vähiagentuur World Health Organization.

In meie riik, praegu etüleenoksiid ei ole seaduslikult toidu desinfektsioonivahend ega insektitsiid. minu riigi "Desinfitseerimise tehnilised spetsifikatsioonid" (2002. aasta väljaanne) (Weifa Jianfa [2002] nr 282) sätestab selgelt, et etüleenoksiid Ei sobi toiduainete steriliseerimiseks.

Teistes riikides kuna etüleenoksiidil on väga hea bakteritsiidne ja insektitsiidne toime, etüleenoksiidi kasutatakse sageli tehaste, ladude ja isegi toiduainete, eriti teraviljade, õlikultuuride, vürtside, kuivatatud köögiviljade jne fumigeerimiseks. Bka teistes riikides olema sõnastatud selged piirnõuded eest Teatud tooted, peamiselt toiduainete ja ravimite valdkonnas, nagu Ameerika Ühendriigid, Kanada ja Euroopa Liit.

Saksamaa, Holland, Rumeenia, Uus-Meremaa ja teised riigid andsid järjestikku hoiatusi etüleenoksiidi kohta liig

Saksamaa – Toidulisandites kasutatav ingveriekstraktis sisalduv lubamatu aine etüleenoksiid

Holland – etüleenoksiidi tuvastamine orgaanilises sojakoores

Holland – etüleenoksiid guarkummis

Rumeenia – etüleenoksiid jäätise koostisaines

Seetõttu tuleb söödavate või pikaajalise kokkupuutega toodete puhul etüleenoksiidi kogust piirata, et vältida liigsest etüleenoksiidist põhjustatud ootamatuid olukordi.

Nuoz bioloogiline on tootja, kes toodab pestitsiidivaba ženšenni ekstrakti, schisandra ekstrakti, orgaanilist rosmariini ekstrakti ja centella asiatica ekstrakti, 

Selleks, et pakkuda tervislikku toitu kogu maailmas. Nuoz bioloogiline kohustub igakülgselt lahendama pestitsiidide jääke, plastifikaatorite jääke, raskmetallide jääke, paH jääke ja muid probleeme alates selle loomisest.   

Etüleenoksiidi osas on meie töötlemistehnoloogia üsna küps ja läbis kolmanda osapoole testi. 

 

Kuumad kategooriad