kõik kategooriad
EN

Industry News

Avaleht> Uudised > Industry News

schisandra chinensis

Avaldamise aeg: 2021-09-09 Vaadatud: 112

Ülevaade
1

Schisandra chinensis (viie maitsega puu) on viljakandev viinapuu. See on lillakaspunased marjad, millel on viis maitset: magus, soolane, mõru, terav ja hapu. Schisandra marja seemned sisaldavad lignaane. Need on ained, millel võib olla tervisele kasulik mõju.
Schisandrat ei kasutata tavaliselt toiduna. Kuid seda on põlvkondade jooksul kasutatud meditsiinilistel eesmärkidel kogu Aasias ja Venemaal.
Traditsioonilises hiina meditsiinis peetakse Schisandrat kasulikuks qi-le, elujõule või energiale, mis on omane kõigile elusolenditele. Arvatakse, et sellel on positiivne mõju keha mitmetele meridiaanidele või radadele, sealhulgas südamele, kopsudele ja neerudele.

Millised on Schisandra vormid?
Schisandriinid A, B ja C on bioaktiivsed keemilised ühendid. Neid ekstraheeritakse Schisandra taime marjadest. Neid võib teile soovitada meditsiinitöötaja ja neid võib võtta pulbrina, pillidena või vedelal kujul.
Schisandrat saab osta ka kuivatatud tervete marjade või mahlana.
Schisandra on saadaval ka toidulisandina mitmel kujul. Nende hulka kuuluvad kuivatatud pulber, pillid, ekstraktid ja eliksiirid. Toidulisandid sisaldavad tavaliselt pakendil soovitatud annust, mida järgida.

Schisandra ekstrakt (skisandriinid, ekstraheeritakse alkoholiga): Kaitske maksa ja diasepaami.
Schisandra ekstrakt (polüsahharoos ja orgaaniline hape, ekstraheeritakse veega): immuunregulatsioon, kasvaja supressioon, antioksüdant, lipiidide taset alandav, väsimusevastane.
Schisandra eeterlik õli: ennetab köha, kaitseb maksa, antibakteriaalne, viirusevastane, väsimusevastane, parandab und.

Mis kasu on?
Schisandrat kasutatakse paljude tervisega seotud probleemide lahendamiseks. Loomade ja inimestega tehtud uuringutest on saadud mõned teaduslikud andmed, mis näitavad, et Schisandral võib olla positiivne mõju mitmele seisundile ja haigusele. Need sisaldavad:

Alzheimeri tõbi
2017. aasta uuring leidis, et Schisandrin B-l on kasulik ja positiivne mõju Alzheimeri tõvele. Teadlased tegid kindlaks, et selle põhjustas Schisandrin B võime blokeerida liigsete amüloid-beeta-peptiidide moodustumist ajus. Need peptiidid on üks komponente, mis vastutavad amüloidnaastude moodustamise eest – aine, mida leidub Alzheimeri tõvega inimeste ajus.
Teine uuring näitab, et Schisandrin B võib olla tõhus nii Alzheimeri tõve kui ka Parkinsoni tõve vastu. See on tingitud selle põletikuvastasest, neuroprotektiivsest toimest aju mikrogliiarakkudele.

Maksahaigus
2013. aasta loomuuringus leiti, et Schisandra taimest ekstraheeritud õietolmul on tugev antioksüdantne toime hiirte maksa toksiliste kahjustuste vastu. Schisandrin C oli efektiivne maksakahjustuse vastu inimestel, kellel oli nii äge kui ka krooniline hepatiit ehk maksahaigus.
Mittealkohoolne rasvmaksahaigus (NAFLD) võib olla paljude maksahaiguste, nagu hepatiit ja tsirroos, tagajärg. NAFLD-s on rohkem rasvhappeid ja maksapõletikku. Teadlased leidsid, et Schisandrin B vähendas hiirtel neid rasvhappeid. See toimis ka antioksüdandina ja põletikuvastase ainena.
Enne annuse ja kestuse väljaselgitamist on inimestel vaja täiendavaid uuringuid.

Menopausi
2016. aasta uuring analüüsis Schisandra ekstrakti mõju menopausi sümptomitega naistele. Uuringus jälgiti ühe aasta jooksul 36 menopausis naist. Teadlased leidsid, et Schisandra leevendab tõhusalt mõningaid menopausi sümptomeid. Nende sümptomite hulka kuulusid kuumahood, higistamine ja südamepekslemine.

Depressioon
Veel ühes hiljutises loomuuringus leiti, et Schisandra ekstraktil on hiirtele antidepressantne toime. Täiendavad hiireuuringud, mida juhtis sama juhtivteadlane, kinnitas selle järelduse. Kuid Schisandra ja selle võimalikku mõju depressioonile ei ole inimestel põhjalikult uuritud.

Stress
Schisandral võivad olla adaptogeensed omadused. See tähendab, et see suudab aidata kehal vastu seista ärevuse ja stressi mõjudele ning tugevdada keha kaitset haiguste vastu.

Kas on mingeid kõrvalmõjusid ja riske?
Oluline on mitte ületada Schisandra soovitatavat annust, mille on teile andnud teie tervishoiutöötaja või nagu see on märgitud selle etiketil.
Liiga suured annused võivad põhjustada maohäirete sümptomeid, nagu kõrvetised. Sel põhjusel ei pruugi Schisandra sobida inimestele, kellel on sellised seisundid nagu haavandid, gastroösofageaalne refluks (GERD) või hüperkloorhüdria (kõrge maohappesisaldus). Schisandra võib põhjustada ka söögiisu vähenemist.
Schisandra ei pruugi olla sobiv rasedatele või imetavatele naistele. Enne selle võtmise alustamist arutage selle kasutamist oma arstiga.
Mõnel inimesel võib see põhjustada ka allergilisi reaktsioone, nagu sügelus või nahalööve.

Buffee
Schisandral on pikk ajalugu meditsiinis kogu Aasias ja Venemaal. See võib olla tõhus mitmete haiguste, sealhulgas hepatiidi ja Alzheimeri tõve vastu.
Kuigi on mitmeid loomkatseid, mis on leidnud, et see on depressiooni korral kasulik, tuleb neid leide inimuuringute abil täiendavalt uurida, enne kui seda sel eesmärgil soovitada.
Schisandra ei sobi kõigile. Rasedad või imetavad naised ja inimesed, kellel on sellised maohaigused nagu GERD, ei tohiks võtta Schisandrat ilma arsti loata. Kõrvaltoimete vältimiseks on oluline seda ainet mitte üle kasutada.


Kuumad kategooriad